ČESKY / ENGLISH

Společnost RAWA představuje unikátní variabilní sestavy PARAWAN, se kterými lze funkčně a esteticky dotvořit a vybavit téměř jakýkoli prostor v interiéru či exteriéru, nebo v něm vytvořit nový kreativní prostor. Sestavy jsou mobilní multifunkční nábytkové stavebnice využívající vlastní technologii magnetického spoje M A G N E T I N, která je patentově chráněným duševním a průmyslovým vlastnictvím. Jsou to jediné mobilní prostorové sestavy na světě, jejichž díly bez jakýchkoli externích spojovacích prvků a bez montáže spojuje MAGNETICKÁ SÍLA.

Společnost vede MgrA / Akad.mal. Nadja RAWA. Je autorem a vlastníkem know-how, zkoumá nové možnosti účelného využití systému MAGNETIN v různých dalších oblastech, věnuje se nápadům, návrhům a tvorbě prototypů, vývoji produktů a produktových řad a tvoří design všech objektů.

RAWA s využitím tohoto unikátního systému vyvíjí a vyrábí díly sestav v mnoha různých vzájemně kompatibilních typech. V každém díle je magnetický spojovací systém M A G N E T I N přímo zabudovaný. Žádné montážní prvky ani panty neruší design a funkci dílů. Sestavy tvoří libovolné množství dílů z různých matriálů, různé velikosti a tvaru, které lze snadno, rychle a bez montáže obměňovat. Jednotlivé díly všech typů lze spojovat; jsou vůči sobě mobilní a nastavitelné ve volitelném úhlu. Vhodně zvolenou kombinací různých typů dílů v sestavě lze docílit překvapivě účelných a působivých výsledků.

Instalace i rozebrání sestav se děje pouhým přiložením nebo odtažením dílů. Konstrukce dílů všech typů jsou většinou z dubového masivu. Mohou být z jiného druhu dřeva; také z kovu, plastu nebo umělé hmoty. Výplň či povlak dílu je většinou ze dřeva, textilu nebo plastu. Originální a funkční design je završením každého objektu. Doplňkovým produktem sestav jsou různé typy háků, háčků a polic, nebo například magnetické fixační díly, které umožní úsporné skladování právě nevyužívaných dílů nebo pevné ukotvení zvoleného dílu ke zdi či jinému pevnému prvku.

Společnost RAWA vyvíjí a vyrábí díly pro různé typy sestav: díly pro zástěny a stěny, ale také unikátní sedací a stolní díly, díly pro policové a skříňové sety, květinové sestavy, světelné objekty, koupelnové sestavy a toaletní sety, různé doplňky, stavebnice, hračky, atd.

Sestavy výborně vypadají a slouží v restauraci, kavárně, hotelovém interiéru, zdravotnickém, sportovním nebo wellness zařízení, u bazénu, na divadelní či koncertní scéně, v atriu, na terase či v zahradě. Účelně vymezí pracovní prostor v obchodní nebo administrativní provozovně, dotvoří a vybaví kancelářský, školicí nebo společenský prostor, pracovnu či prodejnu, obývací pokoj, kuchyň, ložnici, dětský pokoj či koupelnu.

Společnost RAWA se zaměřuje především na autorskou zakázkovou výrobu. Realizaci každé zakázky předchází osobní konzultace a následné vytvoření návrhu konkrétní sestavy. RAWA také navazuje průběžnou spolupráci s prodejci formou periodických dodávek konkrétních originálních sérií některého z produktů, může výrobcům poskytnout licenci k výrobě komponentů nebo našich produktů. Na určité události si lze některé sestavy také pronajmout.